З 4 по 7 лютого в Києві  відбувся конкурс для здобувачів освіти різних типів навчальних закладів «Еко-Техно Україна 2020». Подали заявки для участі в заході більш ніж 500 учасників з усіх областей України. Конкурс проходив у  Національному технічному університеті України ім. І.Сікорського («Київський політехнічний інститут»). Тематика проектів: математика, фізика, астрономія, інженерія, енергетика та інформаційні технології.

Протягом чотирьох днів учасники захищали свої проекти разом із науковими керівниками. Переможці представлятимуть Україну на міжнародному конкурсі ISEF, який відбудется у травні 2020 року в Каліфорнії.

«Я хочу наголосити на тому, що цей захід є дуже важливою можливістю, яку ви даєте молодим людям, майбутньому України, молодим науковцям зібратися тут, показати свої роботи, поспілкуватися між собою, а в майбутньому побувати і поспілкуватися за межами України і долучитися до розв’язання проблем у різних галузях», – наголосив Шон О’Хара, аташе з питань культури посольства США в Україні.

«Я переконаний, що цей конкурс дасть вам ще одну не зайву путівку у краще світле майбутнє, у якому ви будете безпосередньо розвиватися і знаходити непрості рішення чи прості рішення непростих проблем», – зауважив представник директорату інклюзивної та позашкільної освіти МОН Юрій Демедюк.

У співпраці з учнями Краматорської ЗОШ I – III ступенів №26 було розроблено два наукових проекти під керівництвом викладача хімії Хілько Інни Анатоліївни та викладача спецдисциплін  ДНЗ «Міжрегіональне вище професійне будівельне училище м.Краматорська» Шубчинського Василя Дмитровича, які захищали дві збірні команди:

Бутко Віталій (Краматорська ЗОШ I – III ступенів №26) і Гунько Олександр (ДНЗ «Міжрегіональне вище професійне будівельне училище м.Краматорська») представляли проект «Управління коагуляцією води у режимі онлайн»;

 

 

 

 

 

 

Сиса Олександр (Краматорська ЗОШ I – III ступенів №26) і Заболотніков Євген (ДНЗ «Міжрегіональне вище професійне будівельне училище м.Краматорська») представляли проект «Перспективи мембранних біореакторів».

Перша з зазначених робіт посіла IV місце у категорії «Інженерія». Конкурсанти отримали дипломи, сертифікати і подарунки.