«Яке прекрасне рідне слово! Воно – не світ, а всі світи…»

9 листопада 2017 року – особлива дата, бо в цьому році українці вдвадцяте відзначають День української писемності та мови. У ДНЗ «Міжрегіональне вище професійне будівельне училище м. Краматорська» з 6 по 10 листопада були проведені заходи та урочистості, присвячені одному з найголовніших свят нашої неньки – України.

Протягом тижня було проведено конкурс стіннівок «Українська мова – пісня солов’їна», конкурс ребусів «Найрозумніший», виставку сучасної української літератури «Люби рідне – читай українське!».

Учні активно долучилися до естафети «В мене смаколиків найбільше!», зареєструвавшись на сайті https://ukr-mova.in.ua/, і стали новими друзями знавця української мови – Лепетуна. До речі, 09 листопада відбулася прем’єра першої серії мультфільму про родину Лепетунів, який дуже сподобався глядачам.

09 листопада після проведення традиційної урочистої лінійки відбувся лінгвістичний ярмарок під гаслом «Хто рідну мову добре знає – той цукерочку має», під час якого найкращі знавці мови були нагородженні солодощами і цінними подарунками.

Був проведений І етап ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, який в дружній атмосфері урочисто розпочала методист училища Сокол Любов Миколаївна, побажавши всім учасникам перемоги і творчої наснаги.

92 учні та 11 педагогічних працівників училища взяли участь у написанні ХVІІ Всеукраїнського диктанту національної єдності, який проводив автор шкільних підручників Олександр Авраменко. Викладач Хандога Катерина Вікторівна та 3 учнів того ж дня відправили написане на адресу Українського радіо для перевірки.

10 листопада відбувся конкурс декламаторів поезій про мову «До рідного слова торкаюсь душею…». Учасники з щирістю та натхненням розповідали вірші О.Олеся,М.Рильського,В.Симоненка, В.Сосюри. Найбільше глядачам і членам журі сподобалась декламація вірша В.Сіренка «Ми українці – нація Тараса» та власні ліричні твори учня І курсу Затули Микити.