В училищі з 15 лютого 2013 року була проведена інформаційна лінійка присвячена дню  вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 24-річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки. Учні групи ОПКС-12 поклали квіти пам’ятнику воїнам загиблим в Афганістані. Учні групи ЗВ-11 написала реферати на тему «Події… факти… Афганістан…»

Афганистан. Чужое это слово.

Средь стран Востока – блеклое пятно.

Но там, в войну бросаемся мы снова,

А впереди – всё смутно и темно.

 Что там за враг в пустынных переулках?

И выступает истина одна:

Афганистан – не лёгкая прогулка,

А роковая, страшная война.

 

 

 

У афганську війну було випробувано все, на що здатна людина, що вона в змозі витримати. Це знають і пам’ятають наші «афганці»: їм повною чашею довелося сьорбнути страждань, горя, відчаю, і труднощів. Вони воювали у чужій країні, а власний народ практично нічого не знав ні про причини цієї війни, ні про її цілі, ні навіть про відвагу і подвиги наших солдатів і офіцерів.

Більше того, багатьох, хто повернувся з тієї війни, часом зустрічали на Батьківщині з нерозумінням, байдужістю, і навіть з осудом. І, звичайно, люди запитували: за що?

По-справжньому мало кому було діло до покалічених доль наших «афганців», до їх фізичних ран і душевних мук. І найчастіше їм самим доводилося знаходити собі місце в житті …

Усім, хто пройшов Афганістан, хто пройшов через випробування Афганістаном, хочеться побажати здоров’я, успіхів і благополуччя». Крім того, цей день є днем, коли припинилися бойові втрати радянських солдатів, а тому, як і День Перемоги, це свято, за яке воїни-інтернаціоналісти заплатили величезну ціну.

15 лютого 1989 територію Афганістану покинули останні колони частин 40-ї армії і всі спеціальні підрозділи прикордонних військ. Прийнято вважати, що командувач Обмеженим контингентом генерал-лейтенант Борис Всеволодович Громов останнім перейшов прикордонну річку Амудар’я (м. Термез). В реальності останніми Афганістан покинули підрозділи прикордонників, що прикривали виведення військ і вийшли на територію СРСР тільки в другій половині дня 15 лютого).

У нашому училищі працює людина, яка має безпосереднє відношення до вищеописаних подій. Це майстер виробничого навчання гр. ЗВ-10 Кулинич Сергій Миколайович. У 1989 році Сергій Миколайович служив на Афганському кордоні в Червонопрапорному Середньо-Азіатському Прикордонному окрузі в спецгрупі прикордонних військ Комітету Державної Безпеки Союзу Радянських Соціалістичних Республік в Мотоманевреній групі № 1 в званні рядового, старшого навідника гранатомета.

Має відзнаки:

—  старший пограннаряду;

—  Відмінник прикордонних військ 1 ступеня;

—  Відмінник прикордонних військ 2 ступеня

 — Відмінник Радянської армії.