У рамках ІХ Фестивалю інноваційних проєктів Sikorsky Challenge 2020 відбувся національний етап міжнародного конкурсу науково-технічної творчості ISEF 2021. Організаторами конкурсу традиційно виступили Національний еколого-натуралістичний центр та Фізико-технічний інститут КПІ ім. Ігоря Сікорського.

    Директор Фізико-технічного інституту КПІ ім. Ігоря Сікорського Олексій Новіков сказав: «Конкурс проходить у КПІ вже вдванадцяте. Це національний етап всесвітнього конкурсу науково-технічних проєктів для школярів ISEF. Організують його США. Щороку в травні фінал конкурсу відбувається в одному з американських міст. У фіналі можуть зібратися до 2 000 учасників. Підготовка до фіналу проходить у багатьох країнах світу, Україна свого часу приєдналась до цього міжнародного заходу. Велику увагу під час оцінювання робіт журі приділяє знанню англійської мови. Значну частину журі становлять лінгвісти, які виставляють окремі бали за рівень опанування мови, які у підсумку відіграють важливу роль. Адже конкурсанти потенційно представлятимуть свої роботи у фіналі, що проходить у США». 

    Щороку представники «Еко-Техно Україна» знаходять цікаві розробки, які згодом часто здобувають визнання й на міжнародних конкурсах. Одним із тих, хто зацікавив членів журі та пройшов до фіналу, став здобувач освіти нашого училища Євген Заболотніков. Під чуйним керівництвом викладача спеціальних дисциплін будівельного профілю Шубчинського Василя Дмитровича він розробив наукову роботу у категорії «Енергетика» на тему «Мінімізація енергоспоживання за допомогою геоконтура для односімейного будинку».

    Приклад Євгена (який у минулому році також вийшов до фіналу) є стимулом для багатьох здобувачів освіти працювати над своїми ідеями, а такі конкурси, як «Еко-Техно Україна», допомагають молодим науковцям розробляти креативні винаходи та проєкти, що згодом можуть стати відомими на весь світ.