Щороку представники наукового гуртка «Енергоефективність і професія» під чуйним керівництвом Василя Дмитровича Шубчинського беруть активну участь у численних міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах і отримують відзнаки, посідають почесні місця. В цьому навчальному році до команди долучилися талановиті першокурсники, які готові змінювати світ на краще і вносити ідеї для збереження природних ресурсів.

У Всеукраїнському конкурсу винахідницьких  і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму (у віковій категорії 16-23 років):

— диплом І ступеня в категорії (секції) «Екологічно безпечні технології та прикладна екологія» за проєкт «Управління процесами коагуляції води у режимі онлайн» отримав Костильов Роман Павлович (І курс);

—  диплом ІІ ступеня в категорії (секції) «Ресурси енергозбереження» за проєкт «Мінімізація енергоспоживання з використанням геоконтура для односімейного будинку» отримав Заболотніков Євген Геннадійович (ІV курс);

— диплом ІІІ ступеня в категорії (секції) «Інженерні науки» за проєкт  «Зниження питомих енерговитрат дискового вібраційного живильника сипучих матеріалів» отримала Юрченко Альона Романівна (І курс);

— диплом фіналіста в категорії (секції) «Фізика»  за проєкт «Енергетична і технологічна ефективність розпилення палива ультразвуком» отримала Руденко Наталія Дмитрівна (ІІ курс).

Під час проведення обласної науково-практичної конференції учнівської та студентської молоді «Біологічні дослідження та винахідництво» під керівництвом Донецького обласного еколого-натуралістичного центру свої роботи в секціях «Юний дослідник», «Юні ботаніки та рослинники», «Енергія і середовище» представили учні нашого закладу. Проєкт Заболотнікова Євгенія посів І місце; проєкт Юрченко Альони — II почесне місце.

За підсумками ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Еко-Техно Україна 2021», національного етапу міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів ISEF 2021 Юрченко Альона Романівна з роботою «Зниження питомих енерговитрат дискового вібраційного живильника сипучих матеріалів» нагороджена сертифікатом учасника конкурсу «Еко-Техно Україна 2021» за підписом директора конкурсу в Україні, директора НЕНЦ, доктора педагогічних наук, професора В.В. Вербицького.