Державний навчальний заклад

» Міжрегіональне вище професійне будівельне училище

м. Краматорська»

Адреса:

Донецька обл. :

м. Краматорськ,

вул. Паркова, 62.

Телефони:

Приймальна директора (06264) 7 – 10 – 25:

Email: mvpbukramatorsk28@i.ua

Сайт: mvpbu. com. ua

Директор:  Саркісян Вазгін Вачеєвич

Заступник директора з навчально – виробничого навчання:

Каменєва Поліна Вікторівна

Головний бухгалтер: Зубко Оксана Олександрівна

Статус закладу – державний

Форма навчання – денна

Проїзд до навчального закладу маршрутними таксі від

 • залізничного вокзалу автобусом № 9–А до зупинки «28 училище», 10 або тролейбусом № 6 до зупинки АТБ
 • автовокзалу автобусом № 8–А до зупинки «28училище» або тролейбусом № 6, 2, маршрутним таксі 2, 14, 14-А до зупинки АТБ

Запрошуємо на навчання за ступенями освіти

Для отримання диплому «Кваліфікований робітник»

На базі базової загальної середньої освіти (9 класів)

термін навчання  — 3 роки

Маляр; штукатур; лицювальник – плиточник;

— Електрозварник ручного зварювання; слюсар з ремонту колісних транспортних засобів;

—  Перукар (перукар– модельєр); візажист – стиліст;

— Монтажник санітарно — технічних систем і устаткування; монтажник систем вентиляції, кондиціювання повітря, пневмотранспорту й аспірації.

На базі повної середньої освіти (11 класів)

термін навчання  — 1 рік

 • Маляр, штукатур;
 • Електрозварник ручного зварювання;
 • Візажист – стиліст. Манікюрник (1,5 роки);
 • Монтажник санітарно – технічних систем і устаткування;
 • Монтажник систем вентиляції, кондиціювання повітря, пневмотранспорту й аспірації.

Для отримання диплому «Фаховий молодший бакалавр»

На базі повної середньої освіти та диплому «Кваліфікований робітник»:

 • «Будівництво та цивільна інженерія»:
 • «Прикладна механіка».

Прийом до МВПБУ на другий ступінь професійно-технічної освіти здійснюється за результатами співбесіди. Співбесіда проводиться поетапно протягом усього періоду прийому документів.

Зарахування на третій ступінь здійснюється за конкурсним балом дипломів випускників другого ступеня професійно-технічної освіти.

Випускники інших професійно-технічних навчальних закладів, робітники, особи з числа незайнятого населення, які завершили навчання на другому ступені і мають необхідний рівень кваліфікації з відповідної професії та повну загальну середню освіту, приймаються до МВПБУ шляхом зарахування на третій ступінь професійно-технічної освіти за конкурсним балом диплома випускників другого ступеня професійно-технічної освіти.

Прийом слухачів на перепідготовку або підвищення кваліфікації, може здійснюватися шляхом проведення вхідного контролю знань, умінь та навичок, відповідно до статті 14 Закону України «Про професійно-технічнуосвіту».

Маляр; штукатурлицювальник-плиточник –додає окремим конструкціям і всьому будинку естетичний вигляд, виконує його ремонт. При цьому він вивчає технологію усіх видів опоряджувальних робіт, художню обробку за допомогою штукатурки, малярських фарбувань, плиткових чи мозаїчних покрить стін, підлог і стель.

Кваліфікація «Фаховий молодший бакалавр» дає можливість керувати дорученим підрозділом (ланкою, бригадою), забезпечувати виконання будівельно-монтажних і ремонтних робіт на будівельних об’єктах, ЖКУ, домобудівних комбінатах.

Електрозварник ручного зварювання; слюсар з ремонту колісних транспортних засобів.

Електрозварник ручного зварювання — це складна професія, яка дає знання про пристрої і принципи дії зварювального устаткування, вчить визначати особливості матеріалів, що зварюються, і конструкцій, видів і область застосування швів, електродів.

Електрозварник працює на ремонтних підприємствах, в сервісних майстернях. При ремонті легкових автомобілів, вантажних та транспортних засобів необхідно виявляти та усувати несправності і дефекти автомобілів, отже дуже часто виникає необхідність проведення зварювальних робіт.

Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів — досконально вивчає пристрої автомобіля, його експлуатацію і технічне обслуговування, навчиться діагностувати стан автомобіля, знаходити несправності й усувати їх, читати креслення і технологічну документацію. Зможе працювати в автогосподарствах, гаражах і автотранспортних підприємствах.

 

Перукар (перукар – модельєр); Візажист – стиліст.

Професія перукаря за останні роки стала користуватися надзвичайною популярністю, оскільки попит          на перукарські послуги ще з давніх часів був завжди високий. Перукар повинен відмінно знати не тільки теорію своєї роботи, але і бути чудовим практиком, психологом, мати широкий кругозір, бути інтелектуально розвиненим. Це одна з небагатьох професій, в якій недостатньо однієї освіти —  необхідно мати талант, який дозволить створити гармонію зачіски клієнта з його загальним виглядом, і сміливість для втілення авторського задуму. Для того, щоб стати хорошим перукарем, треба почувати бажання клієнта, вміти знайти з ним спільну мову, бути в курсі всіх модних течій.

Візажист – спеціаліст в області макіяжу, створення образу за допомогою засобів мистецтва.

Монтажник санітарно – технічних систем і устаткування – виконує роботи під час монтажу та ремонту систем центрального опалення, водопостачання, каналізації та водостоків.

Монтажник системи вентиляції, кондиціювання повітря, пневмотранспорту  й аспірації – займається установкою і підключенням різного роду будівельних складових, побутової техніки, теплових мереж, систем вентиляції і інших пристроїв. Ці працівники займаються установкою, обслуговуванням і ремонтом кондиціонерів і вентиляторів, роблять огляд і змінюють у разі необхідності зношені деталі в системі вентиляції, ведуть контроль за пристроями автоматичного регулювання роботи різних вентиляторів.

Після закінчення 11 класів учні мають можливість навчатися за наступними спеціальностями:

Маляр; штукатур— додає окремим конструкціям і всьому будинку естетичний вигляд, виконує його ремонт. При цьому він вивчає технологію усіх видів опоряджувальних робіт, художню обробку за допомогою штукатурки, малярських фарбувань, плиткових чи мозаїчних покритьстін, підлог і стель.

Електрозварник ручного зварювання- це складна професія, яка дає знання про пристрої і принципи дії зварювального устаткування, вчить визначати особливості матеріалів, що зварюються, і конструкцій, видів і область застосування швів, електродів.

Візажист-стиліст. Манікюрник.

Візажист – спеціаліст в області макіяжу, створення образу за допомогою засобів мистецтва.

Манікюрник виконує обробку рук, придає бажану форму нігтям, покриває їх лаком, наклеює штучні нігті, робить нарощення,  декоративне оздоблення та художнє оформлення нігтів. Манікюрник повинен знати правила виконання манікюрних робіт, призначення і властивості вживаних матеріалів, технологію та  способи виготовлення лаків різних відтінків, інструменти і прийоми користування ними, основи санітарії та гігієни при манікюрних роботах, етику та психологію праці в сфері обслуговування, засоби надання першої медичної допомоги. Манікюр давно вийшов за межі простої гігієнічної процедури та перетворився на творчість.

На ІІІ ступені навчання училище забезпечує випускникам відповідну соціально-гуманітарну, фундаментальну та фахову підготовку, яка дає можливість отримання освітньо-кваліфікаційного рівня – фаховий молодший бакалавр.

Спеціальність «Будівництво та цивільна інженерія» – це інженерія в будівельній галузі, інженерне забезпечення будівництва, яке охоплює всі фази реалізації інвестиційно–будівельних проектів: проектування, будівництво, експлуатацію об’єктів.

Спеціальність «Прикладна механіка» – одна з провідних у машинобудівній галузі. Сфера професійної діяльності випускників охоплює галузі науки і техніки, націлені на створення конкурентоздатної продукції машинобудування через застосування сучасних методів і засобів проектування , фізичного та комп’ютерного моделювання. Випускники спеціальності «Прикладна механіка» можуть займати посади:

 • Інженер – технолог, менеджер виробництва, спеціаліст з управління підрозділами машинобудівних підприємств, викладач вищих навчальних закладів.

Отримані кваліфікації дозволяють працювати на машинобудівних підприємствах в галузях проектування, виготовлення та експлуатації машин та­ механічного обладнання.

Основні сфери діяльності випускників « Фахових молодших бакалаврів» :

 • продовження навчання за скороченими термінами (3 роки) для здобуття освітньо-кваліфікаційних рівнів«бакалавр», «магістр» продовжують навчання у вищих навчальних закладах таких як: Донбаська державна машинобудівна академія, Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури, Донбаська національна академія будівництва і архітектури, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Слов’янський державний педагогічний університет;
 • діяльність у будівельних організаціях і їх підрозділах різних галузей народного господарства, які здійснюють будівництво та експлуатацію житлових, цивільних, промислових будівель і споруд на посадах майстра й виконавця робіт;
 • робота в проектних і конструкторських організаціях техніком-конструктором.
  Пройшовши ступеневу підготовку від робітника до спеціаліста Ви значно розширите свої можливості самореалізації, підвищите конкурентну спроможність на ринку праці.

Всім здобувачам освіти гарантовано:

 1. Стипендія з наступною індексацією.
 2. Матеріальне заохочення за відмінне навчання та активну участь в життєдіяльності училища.
 3. Матеріальна допомога при втраті годувальника.
 4. Заняття в спортивних секціях.
 5. Під час навчання та після занять користуватися послугами читального залу бібліотеки (всі комп’ютеримають вихід до мережі інтернет).
 6. Після отримання диплому «Фаховий молодший бакалавр» ( за рекомендацією адміністрації) продовжити навчання за вибраним профілем в ВНЗ ( м. Харків, Слов’янськ, Краматорськ) з зарахуванням на 3- ій прискорений курс навчання без проходження тестування.
 7. Надається безкоштовне проживання в гуртожитку з усіма зручностями.