Дім, в якому живемо,

Нас з’єднав в родину.

Різні наші всі шляхи

Тут злились в єдину.

 

В державному навчальному закладі ДНЗ «Міжрегіональне вище професійне будівельне училище м. Краматорська» гуртожиток був зданий в експлуатацію в 1984 році. Учні, які навчаються в училищі мають можливість оселитися у прекрасному п’ятиповерховому гуртожитку.

Приміщення гуртожитку секційного типу розраховане на 420 мешканців і відповідає усім вимогам проживання студентів. Кожна секція гуртожитку складається з шести житлових кімнат на 2-3 чоловіка, кухні, душової кімнати з баком для подачі гарячої води, умивальника, туалету.

Матеріальна база гуртожитку забезпечує належні житлово-побутові умови проживання, навчання та відпочинку. До спеціально обладнаних приміщень загального користування відносяться: вестибюль з місцем для чергового по гуртожитку,  дискусійний зал, кімната самопідготовки, кімната фізичного дозвілля, тренажерний зал, кімната відпочинку, більярдна.

Неодмінними умовами створення побуту учнів є порядок, чистота, відповідне естетичне оформлення побутових приміщень.

У вестибюлі гуртожитку обладнано робоче місце для чергових та інформаційні стенди: графік роботи гуртожитку, режим дня учнів, правила проживання у гуртожитку, Положення про гуртожиток, інформаційний стенд, екран санітарного стану кімнат.

Стіни коридорів – оброблені декоративною штукатуркою по сучасним технологіям та мають декоративну ліпнину у вигляді павича та імітації декоративних дверей.

  Дискусійний зал

 Дискусійний зал знаходиться на першому поверсі гуртожитку і містить 70 посадочних місць в якому є телевізор для перегляду телепередач з відеомагнітофоном, музичний центр та піаніно. В дискусійному залі відведено місце для бібліотеки з читальним залом. Також проводяться загальні збори учнів, які проживають у гуртожитку з педколективом училища та з представниками служб міста. Учні залюбки проводять всі заплановані свята, тематичні вечори в просторому та гарно освітленому приміщенні.

Кімната самопідготовки

Кімната самопідготовки розташована на першому поверсі суміжно з кабінетом вихователя. Для послуг учнів  розташовано 6 стаціонарних комп’ютерів із всім необхідним програмним забезпеченням та можливістю безкоштовно користуватися мережею Інтернет. Безпровідний Інтернет Wi-Fi дає можливість працювати в мережі Інтернет в любій точці гуртожитку.  В кімнаті також розташований круглий стіл на 8 місць для додаткових занять з викладачами, проведення дискусій, гурткової роботи, для перегляду телепередач  та зборів Ради самоврядування. Кімната самопідготовки працює за графіком і по розробленим Правилам користування кімнатою та роботою з комп’ютерами тощо.

Кімната для відпочинку

Кімната для відпочинку розташована на першому поверсі гуртожитку, має велику площу на якій розміщені: диван та крісла для відпочинку та перегляду ефірного та супутникового телебачення, тенісний стіл, аерохокей, міні-більярд, дарц.  Кімната має естетичний вигляд, розробкою дизайну, оформленням та ремонтом займалися самі учні (на одній із стін в кімнаті розміщена ліпнина у вигляді дубу відповідно тематики творів О.С. Пушкіна «У лукомор’я дуб зелений»).

Кімната фізичного дозвілля

Оформлення та відкриття кімнати фізичного дозвілля було приурочене до Євро-2012.   Це додаткова кімната фізичного виховання для забезпечення учнів сучасним спортивним приладдям. Кімната забезпечена тенісним столом для гри в «Пінг-понг»,  спортивним комплексом «Орбітекс» та  настільним футболом «Kicker».

Кімната для гри в більярд

Кімната для гри в більярд була оформлена для учнів, які полюбляють цей вид спорту. Дата відкриття кімнати відображена в очах сови, яка розташована над дверима. Кімната розділена на дві зони. Одна для відпочинку, слідкуванням за грою та перегляду трансляцій по телевізору. Інша зона призначена для гри. Ремонт був зроблений учнями груп будівельного напрямку по сучасним технологіям, з використанням декоративних сумішей «Церезіт». Кімната оздоблена всім необхідним інвентарем, продумана до дрібниць, що дає змогу кожному бажаючому відчувати затишок та комфорт від її відвідування. Гральний стіл висвітлюється зробленими своїми руками лампами. Для гравців та вболівальників складені Правила поведінки в гральній кімнаті.

Тренажерний зал

Тренажерний зал оснащений професійним обладнанням. Це високоякісна техніка, яку можна налаштувати відповідно до росту, ваги і рівнем підготовки. Тому на тренажерах займаються і новачки, і досвідчені любителі, і професійні спортсмени. За допомогою тренувань на тренажерах можна змінити композицію тіла, зміцнити м’язи, скинути зайву вагу і повернути спортивну форму. Досвідчений тренер проводе тестування фізичних і функціональних параметрів організму. Потім з урахуванням особливостей і цілей, які учні перед собою ставлять, тренер складає індивідуальну програму тренувань і провидить персональні заняття.

Житлові кімнати

Житлові кімнати впорядкуванні, мають естетичний вигляд і відповідають усім вимогам. В кожній кімнаті є все необхідне для проживання. У гуртожитку постійно контролюється санітарний стан кімнат.

Кухні, та кімната для збереження харчових продуктів

Учні, що проживають в гуртожитку, харчуються самостійно, для цього на кожній секції обладнана кухня з електроплитками, столом для приготування їжі. Є електродуховка.

Учні ознайомлені з інструкцією по ТБ при користуванні електроприладами, правилами експлуатації холодильного обладнання, інструкцією з пожежної безпеки при приготуванні перших і других страв.

Кімнати гігієни

На кожній секції є умивальні, туалетні та душові кімнати, відведено місце для прання, сушіння та прасування білизни. Обладнана кімната гігієни для дівчат. На секціях встановлені водонагрівальні баки по 100 літрів.

Ізолятор

У гуртожитку є ізолятор, який складається з 2-х кімнат по 2 ліжка у кожній кімнаті. В ізоляторі є санвузол, душова з водонагрівальним баком і кухня з електроплитою, мікрохвильовою піччю, а так само кімната відпочинку для батьків.